Asambleja e OKB në New York bën bashkë Ramën me Mitzotaqis, ja çfarë shkruan kryeministri

Kryeministri Edi Rama teksa ndodhet për një vizitë në New York ka takuar homologun e tij grek Kiriakos Mitzotaqis. Ka qenë vet kreu i qeverisë ai që ka njoftuar për bashkëbisedimin ndërsa ka postuar edhe disa foto.

“OKB, Nju Jork – Me kryeministrin e Greqisë, Kiriakos Mitzotaqis????. Prezantim miqësor dhe bashkëbisedim i hapur?”, shkruan Rama. Takimi mes dy liderëve vjen pas një deklarate të fortë që bëri kryeministri grek Mitsotakis, e publikuar pak ditë më parë nga Kathimerini.

Kushti i Mitsotakis për të dhënë votën pro Shqipërisë ishte trajtimi i minoritetit grek në vendin tonë./balkanweb

foto galeri

foto galeri

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne