Auschwitzi dhe holokausti izraelit i ‘hane koken’ Valbona Mhillit dhe Ermal Qorit

Ditën e sotme emisioni ‘Mirmëngjes Shqipëri’, i cili moderohet nga Valbona Mhilli dhe Ermal Qori nuk vijoi transmentimin si çdo ditë tjetër.

Spas burimeve të ‘IconStyle’ bëhet me dije se kjo ka ndodhur pasi Valbona dhe Ermali janë pushuar nga puna.

Po sipas këtyre burimeve në RTSH, së fundmi janë bërë dhe shumë pushime të tjera, mes tyre edhe dy moderatorët e lartpërmendur.

Arsyet e largimit të tyre nga ky program ende nuk dihen, mirëpo duhet t’ju kujtojmë se së fundmi, në rrjet janë bërë virale disa pjesëza nga emisioni i tyre i cili nis që në orën 06:00 të mëngjesit.

“Holauskët” është shqiptimi që Valbona bëri për holokaustin dhe ky moment u bë viral, duke u komentuar së tepërmi në rrjet.

Gjithashtu dy moderatorët nuk dinin të lexonin fjalën Auschwitz, duke fajësuar gjermanishten!

Ndiqni videon për më shumë.

j.l./ dita

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne