Avokati i hajduteve Saimir Visha thote qe te krishteret nuk bejne krime

Avokati i hajduteve, Saimir Visha ka nxitur debat në studion e emisionit “Dritare me Rudinën”, me një pyetje islamofobe.

“Më thoni një emër të krishteri që ka kryer vrasje?”,- pyeti Visha. Ndërkohë socialogu Alfred Halilaj tha: “Nuk është analizë kjo të vendosësh besimin fetar përgjegjës për rritjen e kriminalitetit. Nuk mund të jetë, nuk mund ta themi këtë. Eshtë absurde ta themi”

Më pas, avokati i hajduteve Visha e replikoi duke thënë se: “Ne jemi ata që në përditshmërinë tonë ndeshemi me kontingjentet, me autorët, me autorët e dyshuar. Teoria është tjetër, ajo çfarë themi është tjetër”.

Saimir Visha, avokati i hajduteve dhe vrasesve, ka harruar bandat katolike te Frrokeve (Mark Frroku, Durim Bami etj) qe jo vetem kane vrare por edhe jane bere deputete ne parlament./ Gazeta Impakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne