Shqiperia

Bardhi i përgjigjet ashpër Spiropalit: Reforma zgjedhore nuk është si trau i doganës, që e ul dhe ngre sipas dëshirës

Ditën e sotme, zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali, ka reaguar pas kërkesës së Lulzim Bashës, për zgjedhje të parakohshme parlamentare. Spiropali tha se PD dhe “shumica e saj imagjinare, duhet të presin zgjedhjet e rradhës për t’u rikthyer në parlament”.

I menjëhershëm, ka qenë reagimi i Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i cili shkruan se reforma zgjedhore nuk është si “trau i doganës, që e ul e ngre, sipas dëshirës”, duke i kujtuar Elisa Spiropalit, kohën kur drejtonte doganën./TPZ/

Statusi i Elisa Spiropalit:

Statusi i Gazment Bardhit: