Berisha nxjerr dokumentin: Ramës i ra maska, na mbeti spiuni Meçollari

“Ra maska, mbeti spiuni!” Janë fjalë të ish-kryeministrit Sali Berisha që ka publikuar një dokument ku tregon se Artur Meçollari, ka certifikatë sigurie nga NATO, por ky dokument i publikuar nga Berisha ka qenë i vlefshëm deri në vitin 2014.

“Gjatë javës që kaloi të gjithë papagajtë e Ramës, qeveritarë, zyrtarë, deputetë, gazetarë të tij mashtruan shqiptarët duke përdorur si dokument virgjërie të Muçollarit një certifikatë që e paraqitën qindra herë si certifikatë sigurie të lëshuar nga NATO ndërkohë që ajo ishte thjesht një certifikate e lëshuar nga qeveria shqiptare.

Ky mashtrim i turpshëm u përgënjeshtrua nga vetë zëdhënësi i NATO-s, Mark Senders i cili deklaroi se NATO nuk lëshon certifikata sigurie dhe se ato lëshohen vetëm nga vendet anëtare. Kështu Rames i ra maska dhe i mbeti spiuni!” – shkruan Berisha.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne