Bota

Biseda Çavusoglu-Lavrov, në fokus ishin zhvillimet e fundit në Libi

Ministri i Punëve të Jashtme te Turqise, Mevlyt Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) vlerësoi zhvillimet e fundit në Libi me homologun rus, Sergey Lavrov.

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlyt Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) vlerësoi zhvillimet e fundit në Libi me homologun rus, Sergey Lavrov.

Sipas informacioneve të marra nga burimet diplomatike, Çavushollu dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergey Lavrov zhvilluan një bisedë telefonike.

Në bisedën e tyre dy ministrat vlerësuan zhvillimet e fundit në Libi./ trt

OPINIONE