Blindohet Rinasi, forca të shumta policore për sigurinë e izraelitëve

Po muslimanë arrestuan këtë rradhë??

Forca të shumta të policisë janë angazhuar sot për sigurinë e ekipit të Maccabi Tel Aviv. Izraelitët kanë mbërritur në Tiranë për të luajtur me Tiranën, në eliminatorët e Europa League. Burime të policisë thanë  se një numër i konsiderueshëm i forcave të rendit do të jenë gjatë gjithë kohës në gatishmëri për të ruajtur skuadrën mike. Kjo është hera e dytë që policia shqiptare impenjohet me masa të tilla ndaj një ekipi izralit. Vitin e kaluar, për shkak të një informacioni të shërbimeve inteligjente se një grup radikal po përgatiste një atentat ndaj kombëtares së Izraelit, ndeshja u spostua nga Shkodra në Elbasan dhe u shoqërua me masa të jashtëzakonshme sigurie. Gjithashtu ende 4 të arrestuar vazhdojnë te jenë pas hekurave në pritje të gjykimit dhe ende pa asnjë provë nga prokuroria.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne