Shqiperia

Bulqizë/ Aksident në minierë: 1 person mbetet i vdekur dhe 1 i plagosur

Një aksident i rëndë është shënuar sot në Bulqizë. Shtetasi Fafil Stojku, 50 vjeç ka mbetur i vdekur në një galeri kromi në minierën e fshatit Tërnovë, ndërsa shtetasi Lejtim Ramçi ka mbetur i plagosur.

Shkak i dëmtimit të tyre kanë qenë lëndët helmuese të përhapura pas plasjes së dinamitit në frontin e punës.