KategoriOpinion

Opinion

Kujt i shërben vaksinimi?!

Nga Av. Faik MIFTARI Para ca ditësh mikrobiologu nga Kaçaniku Lul Raka paralajmëroi se” në shtator duhet të vaksinohen 500.000 qytetarë të Kosovës...

Opinion

Intelektualët!

Nga Antonio Gramsci [§ 1]. A janë intelektualët një grup shoqëror autonom dhe i pavarur apo çdo grup shoqëror ka një kategori të specializuar...

Opinion

Libia u përket Libianëve!

Nga: Selcuk Turkyilmaz Deklarata se “Libia u përket Libianëve”, e bërë nga Ministri Turk i Mbrojtjes Kombëtare Hulusi Akar përmbante një...

Opinion

Karakteret Njerëzore!

Nga: Eduart Thartori Karakteret Njerëzore: 1. HYJNORE Është karakteri i njeriut të dashur, zemërmirë, e don drejtësinë, lufton për drejtësinë. Fal...