Rajoni

Dalin sekretet e kryeministres serbe: Transaksione parash për të dashurën e saj

E përditshmja beogradase, “Kurir”, ka publikuar sot vazhdimin e dytë rreth lidhjes së kryeministres serbe, Anna Brnabic me te dashuren e saj, Milica Djuric.

Sipas gazetes, kryeministrja është kapur në mashtrim dhe konflikt të madh të interesi per transaksione parash.

Njëra prej kompanive të saj “Energy Inovejšen” (Energjia dhe inovacionit) është transferuar në emër të dashurës së saj, Milicës, transmeton Indeksonline

Kështu, e para e ekzekutivit të Serbisë ka fshehur pronësinë e vërtetë dhe kjo bie ndesh me ligjet e vendit të tyre.

Ndryshe, dje gazeta “Kurir” ka publikuar për herë të parë disa fotografi të te dashures së kryeministres Brnabic.

Sipas kësaj gazete, kryeministrja për tetë vjet ishte në lidhje me një mjeke e cila punon në Qendrën Klinike të Serbisë.

Pas zgjedhjes në krye të qeverisë ajo është deklaruar haptas se ka ornientim tjetër seksual, pra është lezbike. /Indeksonline

OPINIONE

INTERVISTA