Shqiperia

Denoncimi/ “Ndreu fitime marramendëse nga Ndokajt, pret të arrestohet”

Deputeti i PS-së Pjerin Ndreu ka qenë shpesh herë në qendër të akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha. Ky i fundit përmes një postimi në ‘Facebook’, ka ‘zbuluar’ sërish lidhjet e socialistit Ndreu me familjen e ish-kolegut të tij Arben Ndokaj, që tashmë qëndron pas hekurave për abuzime me tokat në zonën e ‘Ranës së Hedhun’.

Berisha teksa ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital, shkruan se Ndreu ka përfitime marramendëse nga Ndokajt. Ndërkohë qytetari dixhital vëllai i Ndreut ka përfituar toka në Shëngjin nga Ndokajt, ndërsa tashmë deputeti ka frikë se arrestohet.

DENONCIMI I BERISHËS
Ja perfitimet marramendese te Pjerin Ndreut nga Ndokajt!
Lexoni mesazhet dhe shikoni foton e qytetarit dixhital. sb
– Pershendetje Doktor.
Pyete gangsterin Pjerin Ndreu sa toke i dhane Ndokajt te vellait te tij ne Shengjin dhe me ke do kaperdiset neper Lezhe tani?
Pjerin Ndreut dhe bandes se PS ne Lezhë u ka hy frika ne palc se presin te gjithe te arrestohen.
Gjysma jane mbyll ne shpi, disa nxjerrin foto nga Spanja.
Gjithe Lezha e di se kta jane te gjithe bande kriminale, ne zgjedhje bashke e ne çdo institucion e poshtersi bashke.
Ja si festuan kur vodhen zgjedhjet vjet ne 2017. Deputeti kriminel Ndreu dhe kryetarja e PS Ardiana Jaku sot zv.ministre e shendetesise qe dikur merrte 300 mij lek per dosje invalidi, e prene torten e fitores me Arben Ndoken në krah.
Pastaj shkuan me pushime në Itali dhe me vete kane dhe Ermal Pacin drejtorin e portit Shengjin, prej ku kane transportu drogen. Ky drejtori nuk pranon te kthehet nga Spanja sepse e di se do arrestohet.
Keta jane xhan e shpirt doktor gjithcka e bajn e ndajn bashke.

Anonim se kta jane kriminela dhe poshtersia e tyre nuk imagjinohet.
– Persh. Z. Berisha. Mesazhit te djeshem per Ndreun bashkangjiti emrimet Neopotike bashkeshortja ne Minist. Drejtesise mburoje per Hipoteken e Lezhes .Vellaj Paulin Ndreu eshte Drejt. Pergj. Portit Durres ku ishte punesuar ABDYLAJ .Tendra per vellajn tjeter .Po te shikohet nga afer njeri i vogel mendje shume te. TE lutem anonim.

Burimi: BalkanWeb

OPINIONE