Dhunuan aktivisten anti-muxhahedine Margarita Ballco, arrestohen 3 policët shqiptarë. Gazetari Gjergji Thanasi mesazh Edi Ramës

Dhunimi i aktivistes anti-muxhahedine Margarita Ballco në komisariatin 4, për shkak se bashkëjeton me Hasan Heirani, ish- anëtar i MEK i vetëlarguar, ngjarje e ndodhur më 8 Mars të këtij viti, ka sjellë edhe reagimin e Policisë së shtetit. Gazetari Gjergji Thanasi, përmes një reagimi të gjatë në “Facebook” ka njoftuar se 3 efektivët që kanë uahtruar dhunë ndaj aktivistes janë arrestuar.

Teksa i konsideron si grup të strukturar kriminal, gazetari Thanasi thotë se SPAK nuk mund ti mbronte më shkelësit e të drejtave të njeriut të urdhëruar nga anetarët e MEK në Manëz. Gazetari Thanasi i bën thirrje kryeministrit Edi Rama të reagojë ndaj këtij rasti dhe të ndalojë policinë e shtetit të dhunojë qytetarë dhe të mos prishë edhe më shumë marrdhënien me Iranin.

Heirani i cili ka tronditur publikun boteror duke i treguar botes krimet kibernetike dhe fashiste qe behen brenda kampit te MEK-ut ne Manze, eshte kthyer ne armikun kryesor te armates muxhahedine ne Shqiperi.

Statusi i plotë i gazetarit Gjergji Thanasi

Grupi i organizuar kriminal ne Policine e Shtetit dhe “Tehran Connection”

Te dashur miq policia shqiptare dhe SPAK nuk mund te mbronin me nje grup te strukturuar kriminal, qe drejtohej nga nje bande oficeresh policie. Keta police dhe bashkepunetoret e tyre civile u arrestuan sot.
Ne kete histori ka dy momente interesante: 1) arrestimi i nje shtetasi nga Kameruni, per te cilin ndoshta do ju informoj ne nje postim tjeter dhe 2) “Tehran Connection” e ketyre bastardeve te veshur me.uniforme policie. Njeri prej tyre i quajtur Edmond Braha ka hyre ne kontakte informale me nje ish terrorist me pseudonimin “Commander Rahim”. Bisedimet jane kryer me zagaret dhe bucen (minions) e Commander Rahim ne Tirane ne maj 2023. Besoj se keto bisedime jane te pergjuara nga SPAK (te famshmet metoda pro aktive te hetimit). Objekt ne keto bisedime nder te tjera kam qene une dhe nje shtetas i nderuar shqiptar. Ky oficeri i korruptuar i policise ka shprehur keqardhjen, qe nuk me ka arrestuar atehere, por do me arrestonte me patjeter brenda pak diteve😁😁😎😎😁
Rendesi ka qe kjo bisede ka shkaktuar perfytyrime te gabuara ne rangje te larta te Teheranit zyrtar (Commander Rahim’s hypocrysy and intrigues)!!! Pikerisht keto perfytyrime te gabuara ne Teheran mund te sherbejne si katalizator per nderlikime serioze e te rrezikshme ne maredheniet shqiptaro iraniane ne epoken e pas bombardimit te Konsullates Iraniane ne Damask.
Si patriot shqiptar i bej thirrje SPAK dhe Policise se Shtetit ta hetojne kete “Tehran Connection” te ketij polici bastard.
Po ashtu theksoj se dy oficeret e tjere policie te ketij grupi te strukturuar kriminal kane kryer shkelje te te drejtave te njeriut kundra nje vajze shqiptare te quajtur Margarita Ballco. Oficeret, burgaxhinjte Altin Hasani dhe Ariel Hoxha per mbi 3 ore kane bere presion psikologjik ne ambjentet e Komisariatit nr. 4, ne Kinostudio vajzes shqiptare. Presioni eshte bere me urdher te ish terroristit me pseudonimin “Commander Rahim” dhe per te mbrojtur nje nga “zagaret” e tij ne Tirane, te denoncuar nga Margarita, zonjusha guximtare shqiptare.
Te dashur miq pak rendesi ka qe nje polic bastard i premton “Comander Rahim” ne Tejran te me arrwtoje mua ne Tirane. Pak rendesi ka qe dy ofixere policoe, plehra njerezore terrorizojne nje zonjushe te nderuar shqiptare rendesi ka qe kryeminsotri Edvin Rama mund te paguaje fature te jashtezakonshme vetem e vetem se keta tre mjerane u ngjan vetja se jane Kadri Hazbi e Mark Dodan dhe mund te luajne lodra agjenturore, radiolojera me kete Commander Rahim, te cilit i genjen mendja se eshte Kim Philby i shekullit tone!!!
I nderuar Kryeminister Edvin ver dore dhe lidhi zagaret ne radhet e policise se shtetit jo per ndonje gje por Irani eshte shtet serioz nuk eshte “tallava Rilindje” si shteti kukull e butaforik, qe keni ndertuar ju ne Shqiperi.
I nderuar kryeminister Edvim, meqenese zotrote di edhe italisht, publikisht po ju kujtoj zoterise suaj proverbin italian: Uomo avvisato, mezzo salvato!!!!
P. S. Keto jane fotot e tre policeve te arrestuar sot ne Tirane./gazetaimpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne