Bota

Doha, Çavuşoğlu takohet me homologët nga Katari dhe Irani

Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, në Katar u takua me ministrat e Punëve të Jashtme të këtij vendi, Sheikh Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani dhe Iranit, Javad Zarif, raporton Anadolu Agency (AA).

Çavuşoğlu gjendet në Doha, për të marrë pjesë në takimin e 16-të të ministrave të punëve të jashtme të Dialogut për bashkëpunim në Azi.

Ministri turk me këtë rast prapa dyerve të mbyllura u takua me homologët nga Irani dhe Katari.