Shqiperia

VIDEO/ Harrojini gafat e ministrave dhe zëvendëseve, njihuni me ‘bëmën’ e Veliajt: Kam qenë një çerr i vogël…

Pak orë para koncertit që Soni Malaj mbajti dje në Amfiteatrin e Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj ka publikuar një video ku i ftonte të gjithë t’i bashkohen spektaklit pasi do të bëhej nami.

Mirëpo gjatë videos, Veliaj bën një gafë kur shprehet: “Unë kam qenë një çerr i vogël kur Spirit Voice bënte namin në Tiranë”.

Spirit Voice ka debutuar për herë të parë në vitin 1997 dhe Veliaj mesa duket ka harruar që ai dhe Soni janë pothuajse moshatarë. Kryebashkiaku asokohe ka qenë 17 vjeç ndërsa këngëtarja shumë e dashur për publikun, 16 vjeçe.