Edi Rama dhe antiterrori shoqerojne 40 vete per peticionin per Genci Ballen

Ne videon me siper Dr. Olsi Jazexhi flet per sulmin qe policia fashiste e antiterrorit ka bere sot kunder nje grupi besimtaresh qe ne date 25 shtator 2020 do dorezonin nje peticion ndaj Edi Rames ne kryeministri ku kerkohej ti jepet fund tortures ndaj klerikut musliman Genci Balles. Flitet per ndalimin e 40 besimtareve ne te gjithe Tiranen, ndalimin e futjes se kosovareve ne Shqiperi dhe presionet qe policia islamofobike e antiterrorit ka bere kunder peticionit qe kerkon ndalimin e tortures ndaj imam Gencit.

Dr. Jazexhi siguron regjimin katolik te Edi Rames dhe Sander Lleshit qe protestat dhe peticionet demokratike per ti dhene fund diskriminimit te komunitetit musliman ne Shqiperi do te vazhdojne, dhe presionet e policise se antiterrorit nuk do ti frikesojne muslimanet nga kerkimi i drejtesise ne Shqiperi. Peticioni per lirimin e imam Balles do cohet ne Keshillin e Evropes, avokatin e popullit etj.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne