Edi Rama dhe psikopatia e tij Covid-19 po kercenon lirine dhe demokracine tone!

Nga Kliti Kote

Edi Rama ne momentet qe flasim ka kaluar cdo lloj pritshmerie te psikopatise se tij. Ai duket nje i semure psiqik tanime dejure dhe defakto. Fillimisht lus mjeket e psikiatrise, te spitalit nr. 5 dhe jo vetem, te bejne te pamunduren per te ndihmuar kryeministrin tone i cili me psikozat e tij anti-njerezore po cmend nje popull te tere. Edi Rama tanime ka marre trajten e nje kafshe pylli i cili jeton me ligjin e xhungles – i forti shtyp te dobetin – ne rastin tone te dobetit, shqiptaret, jane ne kaos, te trembur, te uritur dhe neper dyqane e furra buke po rrihen me njeri-tjetrin nga skamja qe i ka pllakosur. Rama duket tamam si Don Kishoti qe lufton me mullinjte e eres. Ka krijuar nje armik imagjinar njesoj sic bente Enver Hoxha dikur dhe e ka kthyer te gjithe Shqiperine ne nje burg te madh.

Jam dakort qe problemi i koronavirusit nuk eshte vetem shqiptar, ama keto masa qe po merr Edi Rama, vetem Italia me numrin me te larte te vdekshmerise ne bote i ka marre. Ne nuk jemi Italia. Ne nuk kemi ekonomine e Italise. Ne nuk jemi pjese e Bashkimi Europian. Ne – sic e tha edhe vete kryeministri pak dite me pare, me paturpesine me te madhe – jemi populli me i varfer ne Europe, me ekonomine dhe shendetesine me te dobet. E thene kjo pas 7 vitesh qeverisje. Pas kaq shume vitesh qe supozohej ta bente Shqiperine hotel me 5 yje – duke marre parasysh premtimet e vitit 2013. Ky njeri i cili sot eshte kthyer ne nje monster te shemtuar kriminale po kryen nje genocid lirie mbi kete popull. Ate qe nuk e ka bere as Enveri as Musolini dhe as Hitleri, po e ben Edi Rama. I ka mbyllur te gjithe shqiptaret ne burg, po i cmend dhe po i vdes urie pa pike meshire. Kjo jo vetem per faj te Edi Rames, por edhe te ketij populli lepur i cili eshte injorant dhe ka rene pre e propagandes se Edi Rames dhe mediave te tij. Jo vetem per faj te Edi Rames por edhe te nje derdimeni qe eshte kryetar i pseudo-opozites sic eshte Lulzim Basha, apo i nje langaraqi hajdut sic eshte Ilir Meta me gruan e tij trime qe bilbilon vetem kur e kap frika per pasurine e saj.

Te gjithe keta politikane ‘trima dhe heroike’ te popullit ‘liridashes’ shqiptar jane futur neper skutat e tyre ndoshta edhe kunder deshires se tyre, por me urdher te Amerikes – sic ndodh rendomte ketu. Te gjithe shqiptaret e dine fare mire qe nuk udhehiqen nga keto kukulla politike, por nga ambasada ne rrugen e Elbasanit.

Mesa duket ne Shqiperi po behet nje eksperiment social i frikshem. Nese lexoni mediat me serioze boterore qe nga ”Bloomberg” deri tek ”BBC” do te shikoni qe 99% e te vdekurve nga koronavirusi jane njerez qe vuanin nga semundje te renda si kanceri. Pra shkaku i vdekjes se tyre nuk ka qene koronavirusi por imuniteti i tyre i shkatrruar nga semundjet e renda. Ne Shqiperi ne kemi 70-80 te prekur me koronavirus, nje numer i cili eshte mjaft i vogel per kete zallamahi te madhe. Kjo zallamahi qe ne prapaskene po luhet per eksitimin e bankiereve me te medhenj si ”Soros”, ”Rothschild” apo ”Rockfeller” dhe qe ka prekur vendin tone ne arterien kryesore, me te semure qe ne kemi, e cila eshte ekonomia.

E gjithe bota ka marre masa, ama pervec Italise, asnje vend tjeter nuk e ka ndaluar transportin publik apo levizjen me automjete private. Jam dakort qe duhet te merren masa dhe te kete nje propagande te forte per higjenen dhe mbrojtjen e vetvetes ne kete situate, ama jo ne kete menyre c’njerezore. Psikopati jone kryeminister se fundmi ka leshuar neper rruge edhe mjetet ushtarake ku shihen ushtare me mitroloze gati per qitje ndaj popullit te tyre. Ka dhene urdher per arrestim, gaz-lotesjelles dhe se shpejti presim urdherin per qitje ndaj te pabindureve. Jemi ne nje absurd total. Jemi ne nje cmenduri te pashoqe. Ky njeri i cili ka prodhuar vetem skandale dhe show mediatike, tanime ka kaluar te gjithe kufijte dhe eshte kthyer ne nje perbindesh qe po gllaberon gjithcka cfare i del perpara. A ja vlen per 80 veta te burgosen 3 milione ? A ja vlen per 1 mije te vdekur te shkaterrohet jeta e 3 milioneve ?

Ajo cfare dua te them ketu eshte t’i kerkoj popullit tim t’i therrase mendjes sa nuk eshte vone. Nese kjo situate vazhdon me jave edhe me muaj, atehere ne do te falimentojme si shtet. Njerezit do te vdesin urie, do te jete nje krize e frikshme si asnjehere me pare. Njesoj sic Bashkimi Europian braktisi Italine ashtu do te na braktisi edhe ne e gjithe bota. Ne duhet te zgjohemi sa jemi ne kohe, perpara se Edi Rama – sic tha dhe ai vete – te dali ne muajin maj dhe te kridhet ne borxhe te cilat do t’i paguajme ne dhe femijet tane ne te ardhmen. Borxhe te cilat do te 10-fishojne taksat, cmimin e ushqimeve, karburantit etj. Ne duhet t’i themi STOP kesaj diktature, ketij Don Kishoti, ketij monstruoziteti te fryre e te krijuar per orgazmen e Xhorxh Sorosit dhe bankierve te tjere, te cilet kane sjelle ne pushtet edhe kete zaberhan qe kemi ketu. Duhet t’i them njerezve te dalin neper rruge, mos t’i binden kesaj diktature. Te ruajne distancen, te marrin masa mbrojtese, te jene sa me higjenike, te ruajne mire veten e tyre ama mos te pranojne kete maskarade te shemtuar qe Edi Rama bashke me amerikanet dhe bankieret qe sollen ate ne pushtet po instalojne ketu. Dua t’i kerkoj hoxhallareve te hapin xhamite, te marrin shembull xhamine e Gazes, te behen besimtare te Allahut dhe jo te Dexhallit qe i urdheron ne mbylljen e tyre. Mos te behen frikacake por t’i kthehen Kuranit dhe Sunetit, t’i kthehen Islamit sa nuk jane vone. Te mos behen shkak i shenjave te errta te fundit te kesaj bote sic i paralajmeron edhe profeti yne. Dua t’i kerkoj te krishtereve t’i drejtohen kishave te tyre, te luten per meshire ne kalimin e kesaj sprove. Nuk duhet te kemi frike djallin, por Allahun, Krijuesin tone, sepse eshte ai qe na e jep jeten dhe eshte ai qe na e merr. Eshte ai qe na e ka dhuruar lirine dhe as Edi Rama e asnje tjeter nuk mund te na e marre ate. Sic edhe shkruhet ne Bibel:

Marku 12:28-34 Albanian Bible (ALB)
28 Atëherë një nga skribët që e kishte dëgjuar diskutimin e tyre, duke kuptuar se ai u ishte përgjigjur mirë, iu afrua dhe e pyeti: “Cili është i pari i të gjithë urdhërimeve?.”

29 Dhe Jezusi u përgjigj: “Urdhërimi i parë i të gjithëve është: “Dëgjo, o Izrael: Zoti, Perëndia ynë, është i vetmi Zot,”

30 dhe: “Duaje Zotin, Perëndinë tënd, me gjithë zemrën tënde, me gjithë shpirtin tënd, me gjithë mendjen tënde e me gjithë forcën tënde!”. Ky është i pari urdhërim.

31 Dhe i dyti i ngjan këtij: “Duaje të afërmin tënd porsi vetveten”. Nuk ka urdhërim tjetër më të madh se këta.”

32 Atëherë skribi i tha: “Mirë, Mësues. The, sipas së vërtetës, se ka vetëm një Perëndi dhe s’ka asnjë tjetër përveç tij;

Duhet te jemi bashke kunder ketij Rendi te Ri boteror qe po instalohet. Nuk duhet te jemi pjese e lojes se amerikaneve te cilet shkaterruan dhe masakruan Irakun per armet e shkatrrimit ne mase dhe ne fund Xhorxh W. Bush doli dhe tha se atje nuk gjetem asnje arme te shkaterrimit ne mase. Te asaj loje qe Madeleine Albright, ish-sekretarja e shtetit amerikan mburrej per vrasjen e 500 mije femijeve te pafajshem ne Irak nga ana e ushtrise se SHBA-se. Te lojes fake, te rrezimit te kullave binjake, ku shkenca e provoi me te gjitha menyrat se toka nuk mund te perpije kullen nga perplasja me nje avion. Ata qe krijojne armet biologjike, qe hedhin miliarda dollare per lufte dhe arme, qe shkaktuan Nagasakin dhe Hiroshimen, qe krijuan bomben atomike, qe i vune zjarrin dhe shkaterruan Lindjen e Mesme; jane ata qe sot na kane kthyer ne skllever. Na kane varferuar, na shkaterruan industrine e vendit, na vjedhin naften dhe te gjitha pasurite tona minerale. Sundimtaret tane amerikane qe na kane bere peshqesh Edi Ramen jane ata qe kane krijuar rendin e deshtuar kapitalist. Ata qe duan nje bote pa fe, pa moral, pa familje, me pederaste, me kapitalizem, me kurvellik, me skllaveri dhe me gjithcka tjeter te ndyre tanime po bekojne edhe diktaturen e koronavirusit Edi Rama po instalon mbi ne.

Shqiptare, hapini syte perpara se te jete teper vone!

Duhet te mbrojme demokracine tone dhe ti themi jo psikopatise policore dhe ushtarake te Edi Rames.

Koronavirusi nuk duhet te lejohet qe te perdoret si justifikim per instalimin e nje diktature ushtarake, anti-demokratike qe regjimi rilindas i Edi Rames po kerkon te bej mbi ne!

Demokracia dhe liria jane dy dhurata qe nuk negociohen dot, as kur dikush te shantazhon me perrallat e koronavirusit!

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne