Efektet negative të sanksioneve anti-iraniane ndaj kompanive amerikane

Sanksionet anti-iraniane të Kongresit dhe administratës amerikane, i kanë dëmtuar në masë të madhe shumë kompani amerikane.

Sipas ueb sajtit të kanalit televiziv Russia Today, Ran Paul, ish senator amerikan, ka thënë se tensionet e Shtëpisë së Bardhë do të jenë kundër interesit të Donald Trump dhe partisë republikane. Me sanksionimin e Iranit nga Amerika do të përfundojnë kompani franceze dhe italiane të cilët do të shtojnë praninë e tyre në tregun iranian./ PT

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne