Florian Arapi ka quajtur gylenist Lauren Lulin/ Largohu nuk të duam në xhemat!

Incidenti i ndodhut mbrëmjen e së martës, ku pas faljes së Namazit në xhaminë “Dine Hoxha” besimtarët janë përplasur me Myftiun, janë pasuar dhe me video të tjera.

Siç shihet nga pamjet, besimtarët i kanë ndërprerë fjalën myftiut dhe ka marrë fjalën Florian Arapi një ndër organizatorët e protestave pro palestineze në Tiranë. Arapi e ka quajtur gylenist Myftiun Lauren Luli dhe i ka kërkuar të largohet nga aty pasi xhemati i xhamisë nuk e dëshiron prezencën e tij.

Nga pamjet shihet ndërhyrja e Ahmed Kalasë për t’i qetësuar, ndërkoh që dëgjohet duke i thëne se është i ftuari i tij./gazetaimpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne