Shqiperia Sociale

FOTO/ Çarteri i parë me 189 turistë të huaj, pritje me lule në Rinas

Ka mbërritur sot në Rinas çarteri i parë me turistë të huaj. Çarteri turistik vinte nga Bjellorusia me 189 turistë.

Për ta është rezervuar një pritje e pazakontë, pasi ka dalë vetë ministri i Turizmit, Blendi Klosi, që i ka pritur me lule.

Mbase është çarteri i parë me turistë në Europë” – tha ministri duke njoftuar se pas bjellorusëve do të ketë turistë nga Ukraina dhe Polonia./tpz