Gaza, gjatë 24 orëve të fundit janë sjellë 57 të vrarë në Spitalin e Dëshmorëve Al-Aksa

Gjatë 24 orëve të fundit janë sjellë 57 të vrarë dhe 65 të plagosur në Spitalin e Dëshmorëve Al-Aksa në Rripin e Gazës, ku vazhdojnë sulmet izraelite.

Nga Ministria e Shëndetësisë në Gaza është bërë një deklaratë me shkrim.

Në deklaratë thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë sjellë trupat e pajetë të 57 personave dhe 65 të plagosurve në Spitalin e Dëshmorëve Al-Aksa në Deyr al-Belah në pjesën qendrore të Gazës, por nuk janë dhënë detaje të tjera./AA

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne