Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e tre ish-drejtorëve të Bashkisë së Tiranës për ndryshimin e masës së sigurisë

Tre ish-drejtorët e Bashkisë Tiranë Redi Molla, Taulant Tushe dhe Mariglen Qato do tw vijojnë qëndrimin në qeli. Gjykata e Posaçme rrëzoi sërish kërkesën e tyre për ndryshim të masës së sigurisë.

Tushe, Molla dhe Qato u lanë në masën “arrest në burg”, ndërsa pesë persona të tjerë në masën “detyrim paraqitje”, konkretisht Enton Punavija, Julian Zanaj, Albano Janku, Nestor Muhamellari, Deborah Keçi dhe Englatina Zere.

Sipas SPAK, Qato dhe Molla janë pronarë de facto të kompanisë 5D./tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne