Shqiperia

Hidhet nga kati i katërt i Sanatoriumit pacienti me Covid-19, ndërron jetë në vend

Një pacient është hedhur nga kati i katërt i spitalit të Sanatoriumit i infektuar me Covid-19. Ky veprim ka qenë fatal për të pasi ai ka ndërruar jetë në vend.

Bëhet e ditur se pacienti ishte 65-vjeç, kishte dy ditë i shtruar, dhe ishte në gjendje të rëndë por jo i intubuar.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 02.09.2020, rreth orës 20:00, dyshohet se është vetëhedhur nga lartësia e një spitali shtetasi H.M., 65 vjeç dhe për pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./tpz

OPINIONE