I akuzuar nga RAI/ D’Alema sot në avion rrugës për Tiranë

Ish kryeministri Italian D’Alema është fotografuar gjatë ditës së sotme duke udhëtuar me avion në drejtim të Tiranës. Ai vetëm pak ditë më parë u akuzua nga RAI3 në reportazhin për Shqipërinë se ka ndihmuar Ramën në krijimin e narkoshtetit të tij.

Aq të rënda ishin akuzat se gazetari i ‘La Notizia Andrea Sparaciari në një artikull të tij shkruante se ”për ne, shumë nga faktet e raportuara ishin të njohura (përveç aktivitetit lobues të Massimo D’Alema, për të cilin ne nuk ishim në dijeni), por duke i parë ato të treguara nga një program kaq i famshëm RAI ishte një tronditje dhe pati një ndikim të madh”./syri

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne