I akuzuar për blerje votash, GJKKO dënon me dy vite burg Fredi Belerin

Gjykata e Posaçme ka dhënë verdiktin e saj për kryebashkiakun e Himarës, Fredi Beleri. GJKKO ka dënuar me 2 vite burg Belerin.

Ndërsa, GJKKO ka dënuar 1 vit e 6 muaj burg Pandeli Kokaveshin, por dënimi me burg për të është pezulluar dhe do të qëndrojë 3 vite në shërbim prove. Dënimi alternativ për Kokaveshin u vendos, për shkak të gjendjes së tij shëndetësore.

Mbështetësit e Belerit, pas vendimit të gjykatës kanë thirrur në kor “Turp”. Sakaq, SPAK kishte kërkuar 2 vite e 6 muaj burg për Belerin./BW

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne