Ilir Meta e ka emrin Novruz Meta

Presidenti i zgjedhur i Shqipërisë nuk do të kishte këtë emër që ne e njohim sot.

Ilir Meta ka rrëfyer në emisionin “Opinion” se gjyshja e tij dëshironte t’i vinte emrin Novruz, për shkak se ka lindur më 23 Mars. Mamaja e tij nuk kishte pranuar për këtë emër.

“Kam lindur me 23 mars në Çepan, dhe gjyshja donte të ma vinte emrin Novruz. Po mamaja ime insistoi shumë për emrin Ilir”, – tha Ilir Meta.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne