Ish deputeti-Berishës: Ty të dalin në ëndërr vrasjet e Olldashit dhe Trebickës

Arben Ndoka, ish deputeti socialist, i cili u akuzua sot nga Sali Berisha per perfshirjen e nipave te tij ne plagosjen e Shengjinit, ka reaguar ashper duke akuzuar ish kreu e qeverise si vrases.

Ne nje postim ne faqen e tij ne Facebook, Ndoka shkruan se Berishes tani i shfaqen fantazat e se kaluares dhe vrasjet e bashkepunetoreve te tij.

Statusi i Ndokes

“Qytetari Dixhital “ nje shpikje e Berishes qe jo rrallehere e ka nxjerre qesharak ne Parlament dhe perballe te gjithe shqiptareve. Te ngresh akuza per krime pa piken e logjikes e proves materiale, eshte propagande tipike e deliranteve ekstremiste.

Kjo ndodh me siguri pasi injorantit Berisha i shfaqen fantazmat e se kaluares, vrasjet e bashkepunetoreve dhe biznesmeneve e politikaneve qe te dolen kundra.

Nder ta, Olldashi, Trebicka, e shume te tjere. Mos u merr me familjen time as me nipat e mi, e te hedhesh balte mbi to. Intrigat e shpifjet e tua jane te flliqura si ti dhe te liga njekohesisht.

Merru me djalin tend I cili me njeren nga grate e tij reklamon luksin e shfrenuar, luksin e siguruar nga párate qe i vodhet shqiptareve, merru me vajzen tende dhe perqindjet e medha qe merrte nga cdolloj biznesi e koncesioni, ishte ortake kudo dhe nuk la gje pa vjedhur bashke me ty ne kete vend.

Merru me bemat e tua o plak injorant qe i ule dinjitetin te qenit shqiptar. Shpjego vjedhjen e qindra miliona Eurove qe vodhi Basha rruges se Kombit ne bashkepunim me femijet e tu. Ke vrare, ke vjedhur, ke vrar te ardhmen e cdokujt ne kete vend.

Ke mohuar baxhanakun, ke vrar 26 veta ne Gerdec, mijera shqipetar ne vitin 1997, Ke futur ne burg njerez te cilet i ke planefikuar para se te ndertoje kurthim me njerezit e tu ndaj tyre,ke maskruar vendin ne cdo aspekt dhe prak ke fytyre te flasesh e te besh lloqe si ato plakat qe shohin filxhan gjith diten.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne