Ish ministri izraelit i luftës: ISIS na ka sulmuar vetëm njëherë e më pas ka kërkuar falje

Ish ministri izraelit i luftës ka thënë se ISIS njëherë na ka sulmuar ‘gabimisht” dhe menjëherë ka kërkuar falje.

Sipas ISNA, duke cituar burime nga Al Menar, Moshe Jahon, ish ministri izraelit i luftës, duke folur në lidhje me situatën në Siri, ka thënë se Izraeli duhet të miratojë një politikë të përgjegjshme dhe të fuqishme përballë situatës në Siri. Nga njëra anë ne duhet ët mbrojmë interesat tona dhe nuk duhet të ndërhyjmë në çështjen e Sirisë. Ne kemi vijat e kuqe dhe kushdo që shkel sovranitetin tonë ne do të përgjigjemi fuqishëm. Jalon ka shtuar se ISIS njëherë ka qëlluar gabimisht Izraelin, por menjëherë ka kërkuar falje./ PT

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne