Blerim Latifi sulmon muslimanët shqiptarë: mbeshtet idene qe Zoti eshte shqiptar

Islamofobi Blerim Latifi ka treguar edhe njëherë se kundërshton islamin. Latifi ka mbështetur sloganin e paraqitur në “Air Albania” ku shkruhej “Zoti është Shqiptar”, duke e cilësuar protestë ndaj muslimanëve dhe Islamit në Shqipëri.

Islamofobi Latifi thotë se besimi islam është propagandë shkombëtarizuese që duhet ti jepet fund dhe slogani i paraqitur në stadium është fillesë kundër kësaj propagande. “Ky sllogan, që u shfaq në Air Albania, është protestë ndaj propagandës shkombëtarizuese të zuzarëve vahabistë, të cilët me dekada na i shurdhojnë veshët me dokrrat se ka vetëm një rrugë për në parajsë dhe ajo kalon përmes arabizimit”, shkruan Latifi.

Më herët Latifi mbështeti edhe nismën në veri të Kosovës për daljen nga feja islame, e iniciuar nga qarqet Serbe./gazetaimpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne