Islamofobi Tritan Shehu mbështet agresioni amerikan kundër Sirisë dhe Irakut

Islamofobi deputet i Partisë Demokratike Tritan Shehu i njohur ndryshe si Tritan Prasi për turpërimin që populli i Lushnjës i bëri në vitin 1990 ka botuar një status të ri në facebook-un e tij ku ai përshëndet bombardimin ilegal që amerikanët i kanë bërë Sirisë dhe Irakut në mbështetje të Izraelit.

Kjo mbështetje e Tritan Prasit vjen nga deklaratat e radhës që Tritani i cili vjen nga një familje iranianësh shehljerësh por që Kisha Katolike e ka konvertuar në katolik, bën kundër Islamit dhe muslimanëve. Gjyshërit e Tritanit në varr do të përpëliten ndërsa lexojnë se çfarë shkruan Tritan Pras Shehu.

Më poshtë është postimi i tij në facebook:

I gjithe solidariteti me ShBA!
Ndersa Rama e Qeveria shqiptare heshtin, ose e shumta bejne ndonje prononcim gjysmak.
Involvimi direkt i ShBA, duke goditur grupet terroriste ne Siri e Irak, eshte nje hap i domosdoshem dhe i dobishem ne ate perballje me ekstremistet.
Realisht ishte nje pergjigje e imponuar pas vrasjes prej frikacakesh te tre ushtareve amerikane, krejt jashte luftimeve keta.
Ashtu sic jane dhe sulmet Houth ndaj anijeve tregetare, sulme qe kane detyruar te pergjigjet koalicionin me lider ShBA, i krijuar ad hoc.
Eshte nje zhvillim, qe transmeton optimizem involvimi amerikan kunder autoreve te ketyre akteve kriminale.
Nje shperndarje dhe nivel sigurie per perballimin e ketyre agresioneve terroriste.
Qe vjen mbas nje humbje njerezore te ushtrise amerikane, por qe shenon nje perfshirje te tyre te pa zevendesueshme, ne situatat e komplikuara te asaj zone.
Situata qe nuk mund te zgjidhen pa rolin amerikan.
Si e tille eshte nje aksion, qe duhet te kete te gjithe solidaritetin e botes demokratike.
Dhe jo heshtjen apo mermeritjet sic po ben per te disaten here ne keto muaj Qeveria shqiptare.
Sikur dikush e ka zene peng dhe i mbyll gojen…./gazetaimpakt

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne