Itali arrestohet Qemal Shaska me 27 kg kokainë dhe armë

Policia e qytetit të Latinës në Itali arrestoi Qemal Shaskën 37 vje. Policia me ndihmën e dy qenve antidrogë i zbuloi në banesë 27 Kg. kokainë të pastër me vlerë shitje me cmim pakice 3 milion euro. Në banesë iu kapën edhe 2 pistoleta kalibër 7, 65 mm dhe 9 mm. Qemalit iu sekuestruan edhe 5 000 euro kesh të dyshuara si të fituara nga shitja e kokainës. I arrestuari ishte i martuar me një fëmijë dhe punonte si murator me dokumente të rregullta qëndrimi në Itali. Qemalit në vitin 2016 iu vra i vëllai Aniton Shaskaj i punësuar si picabërës në qytet.

GJERGJI THANASI/ Gazeta Impakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne