Izraeli po rrafshon Gazen pasi projekti zionist po deshton ne Lindjen e Mesme

Ne videon me siper Olsi dhe Frymezimi diskutojne masakrat e Izraelit kunder Gazes;

deshtimin e projektin anglo-amerikano-izraelit per te kthyer Izraelin ne hegjemon te Lindjes se Mesme; rolin e Izraelit dhe amerikaneve ne frikesimin e politikaneve shqiptare dhe kthimin e tyre ne pro-izraelite;

pse Ukraina nuk eshte me ne lajmet e Perendimit por vendin e saj e ka zene Izraeli; pse Perendimi dhe Evropa nga Maqedonia e deri ne Gjermani u jane nenshtruar Izraelit;

pse qeveria amerikane sot sundohen nga cifute dhe homoseksuale;

si Irani ka ndryshuar gjeopolitiken ne Lindjen e Mesme dhe si arabet dhe muslimanet po i dalin ne krah Palestines etj.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne