Rajoni

Kjo javë e gjen Kosovën me qeveri të re, Kuvendi pret aktgjykimin e plotë të Kushtetueses

Kosova do të jetë me qeveri të re këtë javë e cila do të ketë për kryeministër Avdullah Hotin e LDK.

LDK, AAK dhe Nisma presin vetëm aktgjykimin e plotë të Gjykatës Kushtetuese për ta hedhur qeverinë e re në votë në Parlament.

Tashmë janë dhe ditët e fundit të qeverisë Kurti e cila do të mbahet mend si një nga më jetëshkurtrat në histori të Kosovës. Kurti ishte kryeministër prej shkurtit por tashmë me fillimin e qershorit shkon në opozitë./tpz