Bota

Koalicioni saudit sulmon disa rajone në veri të Jemenit

Forcat agresore të koalicionit të Arabisë Saudite kanë sulmuar disa rajone kufitare në veri të Jemenit.

Kanali televiziv Al Masira njoftoi se avionët luftarak të koalicionit agresor saudit sot (të mërkurën) kanë sulmuar rajonin kufitar Monabbih në provincën Sa’de në veri të Jemenit ku si pasojë është vrarë një civilë dhe janë plagosur 4 persona të tjerë.

Ditën e martë gjithashtu forcat agresore saudite kanë sulmuar disa zona në qytetin Al-Hudejdah në perëndim të Jemenit ku si pasojë janë vrarë dhe plagosur dy civilë jemenas./PT