Opinion Shqiperia

Kujtese per Edvinin duarpergjakur dhe ambasadoret e blere me pare

Nga Gjergji Thanasi

Kujtese per Edvinin duarpergjakur dhe ambasadoret e blere me pare apo me mish te bardhe (zv/ministrja, qe do behet ministre)!

Ne 17 nentor 1989 jo me shume se 15 000 studente dhe nxenes shkollash te mesme ne Prage dolen ne demonstrate kundra sundimit komunist dhe okupacionit sovjetik. Shefi i komunisteve cekosllavake Milosh Jakesh urdheroi policine dhe nenreparte te ushtrise qe t’u fusnin nje dajak te mire studenteve, se 1 dite me pare ua kishte kursyer dajakun. Rezultati minimumi nja 15 000 banore te Prages iu bashkuan studenteve me moton: ju kemi duruar deri tani ju kuislingeve te Moskes per hir te femijve tane. Tashme, qe po rrihni femijet tane, kupa u mbush!!!
Edvini dhe banda drogaxhije-kriminale me uniforme policije neser e ne vazhdim do perballet ne rruget e sheshet e Tiranes edhe me prinderit e ketyre te rinjve te masakruar me dajak e te helmuar me gaz prodhim serb dhe izraelit!!!! (Lulushi nuk ju ndihmon dot si zjarrefikes)!
Nje lajm i mire:
RENEA deri tani njelloj si ne 21 janar 2011 nuk po degjon te dale ne rruge per te rrahur miletin.
Nje tjeter lajm i mire:
BOS (Batalioni i operacioneve speciale) ne Farke nuk po i bindet urdherave te “nuses” se Gjallices, Xhackes dhe urdherave te nje mjeku me graden shkencore as/prof Dr, qe e kane bere shef shtabi. BOS-i ne dhjetor 2020 njelloj si tanket e Saukut ne dhjetor 1990 nuk po i binden urdherave te Dane Binajve dhe Vukatanave te shek. XXI per te dale rrugeve te Tiranes per te bere raprezalje ne popull.
Pyetje per Sh.S. Madam ambasadoren KIM:
Madam ambasadore a mund te na informoni, nese hyri ne Detin Adriatik USS Hershel Williams, qe po lundron nga Gjiri Suda ne Krete per ne ujrat shqiptare??? Jo per ndonje gje po personelit te flotes luftarake-detare tuniziane i ka mbetur hatri qe USS Hershel Williams la pergjysem manovrat detare me tunizianet per t’i futur nje lundrim ne Adriatik!?!?!?!?!