Kuvendi miraton pr/ rezolutën për antikorrupsionin mes toneve të larta, propozimi i PS merr 76 vota pro dhe 2 kundër

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar ditën e sotme projekt-rezolutën e propozuar nga antikorrupsionin për antikorrupsionin.

foto galeri

Pr/rezoluta u miratua pasi mori 76 vota pro dhe vetëm 2 kundër. Kundër miratimit votuan dy deputetët e opozitës Agron Shehaj dhe Dashnor Sula.

Në sallën e Parlamentit nuk kanë munguar as tonet e larta me kreun e grupit të PD Gazment Bardhi i cili i është drejtuar kryeministrit Edi Rama duke i thënë “ti do të luftosh krimin dhe korruspionin?”.

“Ti je mafioz, je pronari i Arben Ndokës. Na e solle këtu dhe bashkë me të u shpallët si dashnorë të drejtësisë, ndërkohë që porosisnit vrasje”, iu drejtua Bardhi kreut të qeverisë./BW

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne