Leja për ndërtimin e lokalit në Parkun e Butrintit, Prokuroria nis hetimet

Pas denoncimit të skandalit për nisjen e punimeve për ndërtimin e një lokali brenda Parkut Arkeologjik të Butrintit Prokruoria e Sarandës dhe Policia kanë nisur hetimet paraprake.

Siapas portalit Newsbomb subjektit “Sallameri Hako”, i është dhënë leje në shkelje me ligjin për ndërtimin e një bar-restoranti brenda Parkut të Butrintit dhe shumë pranë një muri antik.

Lidhur me këtë skandal, arkeologu, politikani Neritan Ceka, i cili akuzoi ministren e Kulturës, MirelaKumbaro si “megallomane” dhe kryeministrin EdiRama si mospërfillës ndaj masakrës që po ndodh në Butrint.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne