Lëshohet raketa e dytë e ushtrisë së Jemenit kundër Arabisë saudite Brenda 5 orëve

Ushtria e Jemenit  brenda 5 orësh në drejtim të aeroportit Nexhran në jugperëndim të Arabisë Saudite ka lëshuar një tjetër raketë.

Lajmi bëhet i ditur nga agjencia Masira sipas të cilës lëvizja Ansarullah njoftoi se raketa e tipit Kaher-M2 është lëshuar në drejtim të aeroportit të rajonit Nexhran në Arabinë Saudite dhe ajo ka për qëllim bazën e operacioneve saudite në këtë rajon. Gjatë vitit të kaluar ushtria e Jemenit  ka lëshuar 4 raketa të këtij lloji në drejtim të Arabisë Saudite. Sulmet me raketa nga jemeni bëhen në shenjë hakmarrjeje ndaj agresionit saudit të nisur prej vitit 2015.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne