Bota

Lideri iranian Khamenei thirrje Bregut Perëndimor për t’u armatosur

Lideri i Iranit, Ali Khamenei, i ka bërë thirrje popullit në Bregun Perëndimor për t’u armatosur.

“Bregu Perëndimor, ashtu sikurse Gaza, duhet të armatoset. Është fuqia e vetme që mund të pakësojë vështirësitë që palestinezët i përjetojnë”, shkroi ai në Twitter.

“Kompromisi aspak nuk do të pakësojë mizorinë e kësaj strukture rrëmbyese, të keqe dhe që i ngjan ujkut”, shtoi Khamenei./AA

OPINIONE

INTERVISTA