Historia Islamofobi Opinion

Lista e racisteve, ekstremisteve katolik, islamofobeve, mbeshtetesit e ish-terroristeve qe kandidon Partia Demokratike

Partia Demokratike e Lulezim Bashes po kandidon nje number ekstremistesh anti-musliman, anti-turq, racistesh dhe mbeshtetesish te organizatave ish-terroriste per deputete ne zgjedhjet e vitit 2021. Muslimanet e Shqiperise duhet qe te mos votojne islamofobet e meposhtem nese duan qe vendi i tyre te shpetoje nga islamofobia, racizmi dhe mbeshtetja e organizatave ish-terroriste.

Me poshte jane emrat e disa prej islamofobe qe po kandidon Partia Demokratike dhe Lulezim Basha:

Lista e plotë:

Tiranë:

Fatmir Mediu – mbeshtetes i ish-terroristeve muxhahedine iraniane, islamofob, zar i qarqeve ekstremiste amerikane
Grida Duma – mbeshtetese e ish-terroristeve muxhahedine iraniane, islamofobe
Vangjel Dule – mbeshtetes i lobit grek ne Shqiperi, anti-turk, islamofob
Mesila Doda – islamofobe, ekstremiste katolike, anti-turke
Dashamir Shehi – mbeshtetes i ish-terroristeve muxhahedine iraniane
Orjola Pampuri – mbeshtetese e ish-terroristeve muxhahedine iraniane

Gjirokastër:

Tritan Shehu – ekstremist katolik. islamofob. anti-turk i terbuar, anti-musliman, zar i Opus Deit dhe Vatikanit
Kosta Barka (PDBNJ) – mbeshtetes i lobit grek, anti-turk

Elbasan:

Flutura Açka  – islamofobe, anti-turke

Korçë:

Edmond Spaho – mbeshtetes i ish-terroristeve muxhahedine iraniane, islamofob, kunder vajzave me shami
Ervin Salianji – islamofob. mbeshtetes i ish-terroristeve muxhahedine iraniane

Lezhë

Mark Marku – islamofob anti-musliman, anti-turk
Agron Gjekmarkaj – ekstremist katolik. anti-turk, anti-musliman i terbuar. ndjekes i islamofobit Zef Pllumi, quan taleban shqiptaret musliman
Salvador Kacaj – ekstremist katolik. ndjekes i islamofobit Zef Pllumi, anti-turk, islamofob

Durrës:

Ferdinand Xhaferri – anti-Erdoganist. bashkepunetor i institucioneve gyleniste.