Lufta brenda familjes: Qaniu nuk i trembet ligjit në favor të grave rreh vajzën edhe gruan

Ndërsa policia shton arrestimet ndaj burrave të dhunshëm pas vrasjes së gjyqtares Fildese Hafizi, duket se këta të fundit po bëhen edhe më agresivë.

Mbrëmjen e djeshme në Tiranë është arrestuar Qani Muça, 50 vjeç, sepse rrahu jo vetëm gruan, por edhe vajzën e tij 11 vjeçe, G. Muça.

Një tjetër i arretsuar në qarkun e Tiranës është  Antonio Hyseni, 35 vjeç, nga Kavaja. Gruaja e tij 29-vjeçare, pas dhunës nga i shoqi, kërkoi urdhër mbrojtje dhe e përfitoi atë.

Muça dhe Hyseni do të gjykohen për dhunë në familje.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne