Lufta ne Ukraine: Nje perandori me mashtrime mediatike amerikane

 

Ne videon me siper Dr. Olsi Jazexhi dhe Vladimir Kosturi diskutojne mbi zhvillimet me te fundme ne konfliktin ne Ukraine. Analizohet propaganda luftarake qe amerikanet kane ndermarre ne te gjithe Evropen per te radikalizuar evropianet dhe versulur ata kunder Rusise. Flitet per censuren mediatike kunder Rusise: mbylljen e kanaleve te Russia Today, Sputnik News dhe hapja e lajmeve te rreme mbi luften. Flitet per daljen e Olsit ne emisionin “Te Paekspozuarit” te Ylli Rakipi dhe kercenimi qe Autoriteti i Mediave Audiovizive i ka bere MCN News per deklaratat e Olsit mbi luften ne Ukraine. Analizohen fotot e Zelenskit, videot e Zelenskit dhe manipulimi qe CIA po i ben mediave dhe popujve te Evropes duke krijuar idene sikur ne Ukraine ruset po masakrojne ukrainasit sikur ben amerikanet ne Irak, Libi dhe Afganistan. Analizohet filmi WAG THE DOG (1997) i Dustin Hofman dhe Robert Deniro kur administrata e presidentit Klinton – i shpall lufte imagjinare Shqiperise – e cila shpallet shtet terrorist. Tregohet sesi policia e antiterrorit sulmoi Olsin dhe Vladimirin ne mars 2020 per videot e tyre kunder diktatures se koronavirusit dhe sesi ne keto momente antiterrori po monitoron dhe kercenon serisht Ladin, Olsi dhe analiste te tjere te mediave te cilet guxojne qe te thyejne propaganden fallso te CIA-s ne Evrope.

Me poshte jane lidhjet qe citohen: Deklarata e AMA-s

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=268095438839555&id=100069173015258

Filmi: Wage the Dog

Fjalimi me te qara i Zelenskit ndaj Bashkimit Evropian https://www.youtube.com/watch?v=YxcyBg8oRhk

Deklaratat e Olsi qe kane alarmuar injorantet e AMA-s:

#tepaekspozuarit #mcntv #olsijazexhi

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne