“Masakra e Lushnjes”/ Refuzohet kërkesa për marrjen si dëshmitarë të miqve të Laert Haxhisë, seanca e radhës mbahet më 29 shkurt

Gjykata ka refuzuar kërkesën e mbrojtjes së Leart Haxhisë për marrjen në pyetje si dëshmitar të Orges Bilbilit e Kaloshit, të dy miq të Haxhisë.

Seanca e radhës do të mbahet më 29 shkurt, ku do të njoftohen tre dëshmitar të mbrojtjes.

Laert Haxhiu është duke u gjykuar ne mungese për atë qe njihet si Masakra e Lushnjës e ndodhur në shtator te 2017. Ne atë ngjarje humben jetën Jurgen Hoxha dhe Zamir Latifi. Objektivi i atentatit dyshohet se ishte Xhulio Shkurti, nipi i Aldo Bares./BW

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne