Shqiperia

Merr flakë në ecje, shkrumbohet makina e një firme private në Ndroq

Një automjet është përfshirë nga flakët sot në Ndroq. Mësohet se ngjarja ndodhi rreth orës 16:50, në qendër Ndroq.

Burime zyrtare nga policia thanë se ka dyshime si pasojë e një defekti teknik ka marr flakë në ecje dhe është djegur plotësisht, mjeti në pronësi të një firme private. Nga zjarri nuk ka të lënduar në njerëz, vetëm deme materiale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./tpz

OPINIONE

INTERVISTA