Mijëra njerëz protestojnë në Vjenë, kërkojnë t’i jepet fund gjenocidit në Gaza

Mijëra njerëz kanë dalë në rrugët e Vjenës për të protestuar kundër genocidit të Izraelit në Paletinë dhe kanë kërkuar ndalimin e menjëhershëm të luftës që ka marrë mbi 35 jetë muslimanësh të Pafajshëm Palestinezë nga agresioni Izraelit në Gaza dhe Rafah.

Protestuesit në kryeqytetin e Austrisë dënuan qëndrimin e qeverisë së tyre që mbështet pa kushte Izraelin në genocidin e tij të radhës në Palestinë.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne