Në mbështetje të Palestinës nga sulmet e Izraelit, rebelët Houthi: Do t’i vazhdojmë operacionet edhe gjatë Ramazanit

Udhëheqësi i rebelëve Houthi në Jemen, Abdul Malik Al-Houthi, ka thënë se grupi do t’i vazhdojë operacionet e tij hakmarrëse në mbështetje të popullit palestinez.

TheGuardian ka raportuar se lideri i Houthit është shprehur se operacionet do të vijojnë edhe gjatë muajit të Ramazanit.“Nëse ndodhin disa zhvillime gjatë muajit të Ramazanit, ne do të vazhdojmë… Operacionet tona do të vazhdojnë, me dëshirën e Zotit dhe aktivitetet tona do të vazhdojnë në pjesën më të madhe”, ka thënë ai në një fjalim nga kryeqyteti Sana’a./BW

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne