Nëna dhe babai i Skënderbeut ishin serb!

Deputeti shqiptar ne parlamentin e Malit te Zi, Dritan Abazoviç ka deklaruar nje te vertete te hidhur per popullin shqiptar kur tha se nëna dhe babai i Skënderbeut ishin serb. Kjo deklaratë është dhënë në një media serbe.

Konkretisht bëhet fjalë për kreun e Lëvizjes Civile të Partisë Demokratike, Dritan Abazoviç, i cili është deputet shqiptar në Kuvendin e Malit të Zi.

Abazoviç në një intervistë për telvizionin serb ‘in4s’ ka thënë drejt së nëna dhe babai i Gjergj Kastrioti Skënderbeut ishin serb.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne