Netanyahu përjashton mundësinë e armëpushimit: Lufta do të vazhdojë derisa Hamasi të eliminohet

“Lufta do të vazhdojë derisa Hamasi të eliminohet, deri në fitore”, ka deklaruar ish-kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu sot.

Netanyahu përjashtoi mundësinë e armëpushimit me Hamasin, edhe pse kreu i organizatës militante udhëtoi sot drejt Egjiptit për të diskutuar nisjen e një pauze humanitare.

“Ne nuk do të ndalemi së luftuari deri sa të eliminojmë Hamasin. Ne po sulmojmë Hamasin kudo që ata ndodhet madje edhe sot. Ne gjithashtu sulmojmë aleatët e tyre nga afër dhe larg. Të gjithë terroristët e Hamasit, nga i pari tek i fundit, kanë vdekur. Ata kanë vetëm dy mundësi: të dorëzohen ose të vdesin”, tha Netanyahu në një video të postuar në X./BW

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne