Shqiperia

Operacion në Elbasan, disa të ndaluar, mes tyre nga fisi Çapja

Policia e Shtetit ka ‘zbarkuar’ në Elbasan, ndërkohë që disa persona janë ndaluar. Mësohet se aksioni drejtohet nga drejtori i policisë së Elbasanit, Altin Qato.

Disa nga personat e ndaluar janë nga fisi Capja. Nga të dhënat paraprake mësohet se në një banesë policia ka gjetur një minë me telekomandë dhe një pistoletë.

OPINIONE