Shqiperia

Opozita përshkallëzon protestat, cilat janë akset nacionale që do të bllokohen nesër nga Jugu në Veri

Nesër, opozita pritet të përshkallëzojë protestat e nisur prej javësh.

Mësohet se degët lokale do të organizohen për zhvillimin e protestave të koordinuara në disa akse kyçe të vendit që lidhin Jugun me Veriun.

Kështu, protestat do të nisin në orën 18.00 dhe do të përqendrohen në këto akse:

Tiranë, rrethrrotullimi Shqiponja

Durres-Kavaje, Plepa Autostradë

Fier, rrethrrotullimi Sheq

Elbasan, rrethrrotullimi Bradashesh

Milot, karburanti ne autostrade