Shqiperia

PD publikon video: Karta e studentit, mashtrimi i Veliajt për 3 vjet e gjysëm

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka publikuar një video në rrjetin social “Facebook” ku denoncon sipas saj, mashtrimin e kreut të bashkisë Erion Veliaj lidhur me kartat e studentit.

Zhupa thekson se Veliaj i ka premtuar studentëve të Tiranës çdo vit kartat e studentit, duke iu thënë që i ka gati e që do të sjellin plot me lehtësira, por ky premtim nuk është realizuar.

Postimi i plotë:

Karta e Studentit mashtrimi i Veliajt për 3 vjet e gjysëm.

Tirana ka numrin më të lartë të studentëve në vend, gjithashtu ka edhe shpenzimet më të larta për jetesë, për aktivitete, për qarkullim. Kryebashkiaku i Tiranës mashtruesi Veliaj i ka premtuar studentëve të këtij qyteti cdo vit, duke ju thënë që e ka gati, që do jetë plot me lehtësira, dhe lloj lloj mashtrimesh stili i tij. Sot dekoron pemët, thua se protesta nuk është edhe për mashtrimet e tij.

A ke një përgjigje për studentët? Apo fshihesh edhe ti si Lindita pas liderit suprem Rames?